Forum klasy geologicznej w warszawie

Nasza klasa 1c...


#1 2007-10-29 18:18:57

Kamil

Administrator

5011322
Skąd: Marki
Zarejestrowany: 2007-10-27
Posty: 12
Punktów :   
WWW

POLSKI

UWAGA!
Praca domowa musi byś w tabelce, ze względu na to że jest "duża" napisałem ją po kolei (najpierw Napisałem mitologie a potem biblie...) PAMIĘTAJ ŻE TO MUSI BYŚ W TABELCE!!!


MITOLOGIA
Chaos
1. Niebo (Uranos) Ziemia (Gaja). Bogowie nie mają cech absolutnych, utożsamiają się z ciałami niebieskimi i siłami natury, świat jest, skutkiem rozpowszechniania się jedności. Poszczególne części są niezależne od siebie i konkurencyjne.
2.Rozpad jedności jest upadkiem, bogowie są podzieleni i słabi. Dzieło powstaje bez ich woli i są z niego niezadowoleni. Kolejne części świata są coraz słabsze. Bóstwa są ze sobą skłócone, nienawidzą się i walczą ze sobą bezwzględnie ,,Uranos nie był zadowolony ze swego potomstwa, napełniało go strachem i odrazą",,Kronos okaleczył Uranosa"
3.Człowiek jest tworem Prometeusza. Dzieło jego jest słabe, bezradne, czyny jego nieświadome (człowiek nie otrzymał rozumu). Bogowie sprzeciwiają się umocnieniu się człowieka i karzą Prometeusza, Bogowie nienawidzą człowieka. Chcą jego upadku i cierpienia.
4.Bogowie wykorzystali brak rozumu Epimeteusza stwarzając Pandorę. Zło jest dziełem Bogów.

BIBLIA
1.,,Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię". Bóg - stwórca jest różny od świata, On stwarza, posiada cechy absolutne. Bóg stwarza naturę, świat nie jest Jego częścią, ale jego dziełem, Jest od niego zależny.
2.Bóg patrzy na swe dzieło z miłością, jest z niego zadowolony, bo jest ono dobre. Bóg pragnie istnienia świata, planuje jego rozwój.
3.Szóstego dnia stworzył Bóg człowieka ,,Na obraz Boga stworzył go". Bóg nakazał człowiekowi miłować się i rozmnażać. Oddał człowiekowi władzę nad światem i nad wszystkimi stworzeniami.
4.Pierwsi ludzie zostali ukarani za grzech nieposłuszeństwa, zaznali wstydu cierpienia i pracy. ,,Oto człowiek jest taki jak my: zna dobro i zło". Zło jest skutkiem postępowania człowieka.
5.Człowiekowi dano święto.


Staram sie tylko pomóc...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.secentrum.pun.pl www.snowkids.pun.pl www.gm81a.pun.pl www.grupa120.pun.pl www.xviiihtpn.pun.pl